وقت سفارت آمریکا در ارمنستان

یکی از کنسولگری های معرفی شده برای گرفتن وقت سفارت آمریکا،کنسولگری آمریکا در ارمنستان می باشد.

این کنسولگری در بلوار آمریکن نزدیک رودخانه هرازدان در شهر ایروان قرار دارد.

برای سفر به کشور ارمنستان نیازی نیست در ایران برای دریافت ویزا اقدام نمائید،ویزای ارمنستان با پرداخت مبلغ 8 دلار به صورت مرزی قابل دریافت است.

از دیگر مزایای کشور ارمنستان این است که میتوانید برای سفر به ارمنستان و مراجعه به سفارت آمریکا به دو صورت زمینی و هوائی اقدام نمائید.

کارکنان سفارت آمریکا در ارمنستان به زبان فارسی تسلط دارند و بسیار خوش برخورد هستند.

مطلب مهم دیگر این مطلب است که امکان پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت از ارمنستان وجود دارد و بعد از مصاحبه نیازی نیست خود فرد مجددا به کشور ارمنستان مراجعه نماید.

 

نکات مهم در هنگام مراجعه به سفارت آمریکا:

برای اخذ وقت سفارت آمریکا مدت زمان زیادی وقت سپری کردین و حالا خود را برای سفر به کشور مورد نظر و مصاحبه حاضر میکنید.

اگر برای بار اول هست که برای مصاحبه به سفارت مراجعه میکنید حتما استرس زیادی دارید ، نگران نباشید این مساله کاملا طبیعی است و تقریبا تمامی افرادی که میخواهند به سفارتها برای مصاحبه مراجعه کنند ( حتی برای دفعات دوم یا سوم ) این استرس و نگرانی را دارند.

اینجا ما سعی کردیم برخی از نکات کلیدی را با شما در میان بزاریم تا کمی راحتتر و با اعتماد به نفس بیشتری به سفارت بروید.

 

برخی از نکات ضروری:

1- طبیعی باشید : اولین و مهمترین مطلب و کلید موفقیت شما . شاید این جمله به نظرتون جالب و یا خنده دار باشه و بگوئید : مشکل اصلی ما استرس هست و شما میگین طبیعی باشید ، بله باید طبیعی و بدون دستپاچگی وارد سفارت بشید و برای این کار بهتر هست از قبل در ذهن خود کمی تمرین ذهنی داشته باشید و سوالهای مورد نظر را مرور کنید ، به خاطر داشته باشید قرار نیست سوالهای عجیب و سخت از شما پرسیده شود تمام جوابها را حتما میدانید.

2- صادقانه جواب بدین : کوچکترین شک افسر ویزا در مورد صداقت شما منجر به رد شدن درخواست شما خواهد شد .

مثالی برای شما مطرح میکنیم : یکی از مسافران در هنگام مراجعه به سفارت در جواب سوال آفیسر مبنی بر اینکه : چرا شما که متاهل هستید با همسرتون به سفر نمیروید پاسخ دادند که همسر بنده باردار هست و ویزا را دریافت کردند سال بعد که با همسرشان برای دریافت ویزا مراجعه کردند آفیسر سوال کردند که بچه شما کجاست ؟ (اطلاعاتی که به سفارت عنوان میکنید در پرونده شما ثبت میشود ) در جواب گفتند : بچه ما سقط شده است که این مساله از نظر آفیسر مورد تایید قرار نگرفت و به علت عدم صداقت درخواست ویزا رد شد و کلا صلاحیت ایشون برای ورود به کشور امریکا لغو گردید.

مثال 2 : اگر از شما سوال شد آیا تا به حال در لاتاری شرکت کرده اید و شما هم شرکت کرده بودین حتما با صداقت بگین : بله شرکت کردم تا شانس خودم رو برای زندگی در آمریکا امتحان کنم اما الان دیگه پشیمون شدم و ترجیح میدم در کشور خودم زندگی کنم و فقط برای تفریح به کشورهای دیگه سفر کنم .

3- مدارک کافی همراه خود داشته باشید : اگر دارای شرکت یا موسسه ای هستید حتما روزنامه رسمی و آخرین تغییرات را همراه خود داشته باشید ، اگر دارای چند سند تجاری و مسکونی هستید تمامی آنها را ترجمه کنید .

4- با ظاهری مرتب و آراسته در مصاحبه شرکت کنید : بر خلاف عقیده بعضی از همکاران ما پوشیدن کت و شلوار و کراوات به طور خیلی رسمی را توصیه نمیکنیم البته نفی هم نمیشود اما در تصمیم مسئول مربوطه تاثیری ندارد ، آراستگی و ظاهری مرتب برای شما ضروری است چرا که سفر به آمریکا هزینه زیادی دارد و اگر شما با لباسی کهنه و نامرتب شرکت کنید حتما برای مسئول مربوطه شک بر انگیز است که آیا شما صلاحیت ورود به آمریکا را دارید و یا صحت مدارک شما هر چند معتبر باز هم مورد تردید قرار می گیرد.

5- در هنگام جواب دادن به سوالات به حاشیه نروید: اصل مطلب را ادا کنید ، اگر دوست دارید توضیح اضافی بدهید سوال بپرسید : بیشتر توضیح بدم ؟ اگر پاسخ مثبت بود ادامه دهید.

6- در صف انتظار سفارت و داخل سالن با کسی صحبت نکنید : از مسائل زندگی و کاری خود چیزی نگوئید زیرا محیط خارج و داخل سفارت توسط دوربینها و میکروفون های تعبیه شده کنترل میگردد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص وقت سفارت آمریکا با شماره های زیر تماس بگیرید:

تلفن های تماس: 44259127 - 44259216 021